Každá tradice má svůj začátek a my doufáme, že 18. května začneme psát tu naši – „první ročník Lázeňských běhů v Teplicích nad Bečvou“.

Název by mohl svádět k představě korzování po lázeňské promenádě a konzumaci místní minerálně -uhličité kyselky. Což samozřejmě v rámci naši běhů nevylučujeme, ale díky „léčivým účinkům“ této minerální vody raději nedoporučujeme.

Lázně Teplice nad Bečvou se nalézají z jedné strany na úpatí zalesněného hřebínku Maleník (479 mnm.) a z druhé podél toku řeky Bečvy. Díky této poloze jsme si pro vás připravili několik typů závodů s různými povrchy a převýšením. Doufáme, že přilákáme jak milovníky rychlých silničních závodů, tak i běžce na delší vzdálenosti v horském terénu.

RENOMIA familyRUN

Nezávodní 4 kilometry podél řeky Bečvy. Tento závod je spíše společenskou událostí, určenou pro nejširší veřejnost, včetně rodin s dětmi. Časový limit je nastaven velmi benevolentně a předpokládáme jeho zvládnutí i v konverzačním tempu. Každý, kdo doběhne v časovém limitu, obdrží finišerskou medaili. P.S.: Kočárky povoleny.

H2WORLD bečvaRUN

Zde očekáváme, že se bude již závodit. Dvanáct kilometrů, převážně po asfaltové cyklostezce, podél řeky Bečvy. V osadě Rybáře přeběhnete krásnou lávku přes řeku a vydáte se po druhém břehu zpět do Teplic nad Bečvou. Celá trasa vede podél toku řeky a svádí k představě pouze rovinatého běhu. Cílové stoupání však umí jemně kousnout. Pro nejrychlejší ženu a muže máme připraven víkendový pobyt pro dvě osoby v Lázních Teplice nad Bečvou. Samozřejmě pro každého samostatně.

HAMMER trailRUN

Minimum asfaltu/maximum trailu. Horských dvacet pět kilometrů po lesních cestách nad lázněmi s převýšením přes 900 metrů. Tak trochu jiné lázeňské korzování po místních kopcích nahoru a dolů. Poběžíte po lesních cestách od řeky Bečvy až na vrchol Maleník. Nejrychlejší žena a muž v cíli vyhraje víkendový pobyt pro dvě osoby v Lázních Teplice nad Bečvou a navíc ještě startovné na letošní Beskydskou sedmičku.

Co můžete očekávat? Zázemí lázní, občerstvovací stanice v cíli i na trati, finišerské medaile a tým dobrovolníků, který se vám bude snažit vyjít ve všem vstříc a navodit tu správnou závodní atmosféru.

Občas se víkendové dlouhé výběhy nesetkávají s pochopením rodinných příslušníků. Naše závody jsou součástí akce 471. otevírání lázeňské sezóny, kdy je pro vás připraven bohatý kulturní program, včetně vystoupení Jiřího Pavlici & Hradišťanu, spousta stánků a zábavy pro děti. Proto dorazte s celou rodinou a zažijte sportovně-kulturní den v Lázních Teplice nad Bečvou. Těšíme se na vás.